Bingöl Yöresel Kıyafeti

bingö

Bingöl halk oyunları hala günümüzde en çok oynanan oyunları ile meşhur ve gençlerin düğünlerde folklor yarışmalarında oynadığı ve izleyenlerin doyamadığı bir çok oyuna sahiptir bu kostümün kumaş kalitesi alpaka kumaş olup tercihe göre farklı kumaş seçeneklerimizle istediğiniz kalitede üretim imalat yapabilmekteyiz.

Bingöl yöresel kıyafeti Parça ve aksesuarları şu şekildedir; Yörenin siyah osmanlı yelek arkadan ayarlanabilen düğmeli , Şalvar hafiften pantalon kesimi belinde Adana yöresindede kullanılan ahmediye dokuma kuşak ayrıca bu kuşak için daha az maliyetli beyaz iyi poşide kulanılmaktadir.Yöresel kostümün en önemli parçasından bir olan hakim yakalı gömlek ve bu gömleğin yandan süslü dügmeleri kostüme ayrı bir görsellki katmaktadır Ayrıca kostümün pazı bendi bulunmaktadır.

Bingöl kostümünün parçalarını tek tek satın alabildiğiniz gibi kiralayabilirsinizde. Özel fason deri ayakkabı imalatçımız Türkiyede Antepteki ustalarla bir olmakla beraber firmamız bünyesinde çalışmaktadır.Ayrıca Yemeni, Çarık, Körüklü çizme, Deriz çizme, yumurta topuk ayakkabı ve pisi pisi imalatında da firmamız bulunmakta ve en uygun fiyatları sunmaktayız.