Semazen Kıyafeti

Semazen

Semazen Kıyafeti firmamızın özel kostümlerinden olup firmamız semazen kostümlerinde etek uclarındaki ağırlıkları özel olarak yapılmaktadır. Dilek İşleme semazen kostümü imalatında keten kumaş , alpaka kumaş yada saten den yapılmaktadır. Saten kumaş genelde anaokulu çocukları için yapılmakta olup tam kiloş kesimi ile ufak dönüşte bile hafiftende olsa açılmasını sağlamaktadır. Bu sayede izleyenlerin gözlerini doldurup yapılan hataları örtmektedir.Özel bel kuşağı kordonu ile ceket kordonunun birleşimi ile etek daha fazla havaya kalkar ve bel kısmı daha dar oldukça etek açımı daha fazla açılır.

Alpaka kumaştan semazen kıyafeti ise ilkokul ve animasyon gösteri yapan kişi ve çocuklara önerilmektedir. Alpaka kumaş tan yapılan kostüm bir nevi yarı profesyonel olarak firmamızca adlandırılmaktadır. Kostümün etek ucları kordon dediğimiz kemer ile dönülür ve bu birazdaha profesyonel kostüm açılışını sağlar.Bu ürün içerisinde karton fes üzerine keçe kumaş sarımı ile yapılmakta olup semazen sikkesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ceket içine pamuklu astar dikilir ve kostümü daha tok gösterir. Belinde ise özel tasarım kordonlu ip ile dönüş dengesi ve etek açılımını kolaylastırmaktadır. Kostümün içerisinde şile bezi hakim yakalı gömlek verilmektedir. Tayt ise etek altına verilmektedir. Ayakkabı olarak ise çocuklara için pisi pisi onersek bile talep olursa çocuk mes imalatı yapmakta olduğumuz için bu numaralardan mes de vermekteyiz.

Keten kumaştan semazen kostümü ise tamamiyle orjinal kostüm kategorisine girip etek yerine jile dediğimiz boydan elbise olarak 16 metre kumaştan yapmaktayız ve firmamızın tasarladığı kalıplar ile tam açılım sağlanmaktadır.Başında ise tamamiyle keçeden oluşan semazen sikkesi ayakkabı olara ise kuzu derisi mes verilmektedir. içeriisne ise poplin hakim yaka gömlek verilmektedir.