Bindallı

bindallıo

Bindallı eskinde günümüze kadar düğün öncesi kına merasimlerinde gelinlerin giydiği annelerin özenle yaptığı yada yaptırdığı kıyafetlere denir.Bu kıyafetler günümüzde Osmanlı harem kıyafetleri yada sultan kıyafetlerinin modelleri ile birleşerek daha özel kostümler haline gelmiştir.Kıyafetler kadifeden , ipek satenden, ipek kumaştan yada monoray satenden yapılmaktadır.ayrıca işlemeler suzane işleme , kordena işleme, lase işleme, sutaşı işleme ve el işi işlemeler boncuk ve lira süslemesiyle yapılmaktadır.kostümün üzerine kemer pirinç yada liralı kemer kullanılmaktadır.

Bindalının diğer parçaları; Saten yada kadifeden içlik ,straptes ,şalvar dökümlü ve işlemelidir.Talep edilir ise şalvarlarımızın yerine uzun iç elibise işlemeli ve kendinden ayarlanabilir dekolte içeriğine sahiptir.Şalvar giymek istemeyen müşterilerimize bu ürünü tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca Bindallı kıyafeti bir çok renk yapabilmekteyiz kıyafetin ana renkleri sax mavi, kırmızı, zümrüt yeşili, bordo, turkuaz, pembe renkleri genel olarak elimizde bulunan ve sürekli imal ettiğimiz renklerdir.Firmamız bu kostümleri sattığı gibi ayrıca kiralık olarak ta verebilimektedir.

Kiralık Bindallı almak için yapmanız gereken beğendiğiniz modeli ayırtmak ve ufakta olsa bir kapora vermek ve kına gününüzün 1 hafta öncesinden ürünü alıp sorunsuz şekilde güzel gününüzü geçirmeniz planlanır.

Bindallı kıyafetinin en önemli parçası ise karton fes üzerine tamamen el işi ile yapılan süslü alınlıklardır.Alınlıklar farklı renklerde olup taşlar genel olarak altın rengi ve gümüş rengi dir.Bunun üzerine monta edilen süsler ise kıyafetinizin birebir tonunda olucaktır.İster iseniz alınlıklarınızı fes takmadan kullanabilirsiniz.Her alınlığımızın arkasında saça takılabilen klipsler bulunmaktadır.

Kına terliği yada alibaba terlik olarakta bilinen bu terlikler firmamızda bindallı kıyafetinin içinde verilmekte olup kiralanan ürünün içerisindede hediyelik olarak verilmektedir.

Bindallı fiyatları ve kiralık bindallı modelleri 2014 yeni modelleri için bizimle iletişime geçin